OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Morská soľ s morskými riasami

Morská soľ s morskými riasami

Množstvo: 500g

Cena s DPH:1,80 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 150+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie (1)
Nerafinovaná morská soľ sa získava prirodzeným odparovaním morskej vody v umelo vytvorených soľných jazierkach na chránenom morskom pobreží. Z 98% pozostáva z chloridu sodného, zvyšné 2% tovria minerály prirodzene prítomné v morskej vode. Táto soľ bola premiešaná s usušenými namletými morskými riasami, ktoré dodajú prírodne viazaný jód.

Zloženie: nerafinovaná morská soľ, sušené morské riasy (0,4%). Obsah jódu 20 mikrogramov na 1g. 1 lyžička (6g) obsahuje 80% odporúčanej dennej dávky jódu.

Produkt ekologického poľnohospodárstva
Krajina pôvodu: Nemecko


Zaujimam sa prave z dovodu hypertenzie i inych zdravotnych problemov a ich prevencie o morsku sol a zaujalo ma Vase - zrejme chybne konstatovanie, ze morska sol obsahu 98 % chloridu sodneho a ostatne su ine mineraly. Ine zdroje uvadzaju - a v tom je podstatny rozdiel medzi solou kuchynskou, ktora je NaCl, teda hlavne vela sodika a prave ten v mechanizme vysokeho tlaku zohrava vyznamnu ulohu, kym morska sol obsahuje hlavne magnezium a draslik, potom dalsie mineraly - Fe, Cr, S, P, Cl a pomerne malo NaCl. Obohatenie o jod riasami je super, ale to uvadzane zlozenie morskej soli mi nesedelo, preto som sa vyjadrila.
21. 09. 20083 z 5-tich bodov
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM