OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Ľan hnedý BIO

Ľan hnedý BIO

Ľan je vysoko hodnotnou a výživnou potravinou.

Množstvo: 150g

Cena s DPH:0,85 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 500+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie (2)
Ľan sa používa sa do cesta na zvýšenie vláčnosti, na zdobenie pečiva a do šalátov. Je aj ľudovým prostriedkom na liečenie.
Ľanové semeno je vďaka slizovým látkam výborným prostriedkom proti zápche. Odbúrava tiež cholesterol a utišuje kašeľ.
Recept na zlepšenie chodu čriev: 1/2 polievkovej lyžice ľanu zalejete vriacou vodou - 2 dcl, a necháte pol hodinu odstáť. Kľudne aj dlhšie. Vznikne slizovitá voda a tá po vypití poslúži v dobrom Vašim črevám.

Produkt ekologického kontrolovaného poľnohospodárstva
Krajina pôvodu: India


Zdravotná indikácia: zápcha rakovina hrubé črevo
Výživové hľadisko: Omega 3
Superpotraviny: ľanové semeno
Účinky: proti nádorom
Ľanové semienka používam pri bolesti hrdla a sú veľmi účinné. Robím to takto. Asi do 1/2 dcl mlieka dám 1 - 2 malé lyžičky ľanových semienok (ak je to veľmi riedke, pridám semienka, semienka napuchnú, ako keď varíme grísovú kašu) a nechám to chvíľku povariť. Mám pripravenú handričku z bielej bavlnenej látky. Na túto rozotriem uvarenú kašičku tak, aby kašička bola v strede handričky a na dĺžku hrdla (od jednej mandly k druhej, na krčnej chrbtici obklad nemusí byť). Handričku s kašičkou zvyniem, teplú (nie horúcu) priložím na hrdlo, obviažem mikroténovým sáčkom, tenkým šálom alebo šatkou a šup do postele. Zábal robím na noc, keď idem spať, nechám si ho na krku do rána. Zábal si robím aspoň 3 noci. Pokiaľ bolesti hrdla pretrvávajú, zábal opakujem.
23. 03. 20104 z 5-tich bodov
Semená ľanu hnedého som si kúpila nedávno, používam ich zatiaľ len pri pečení - pridám trochu do bábovky, koláčov...na zvýšenie výživnej hodnoty. Je to dobré.. ak niekto má iné praktické použitie, poraďte.. vďaka
05. 05. 20085 z 5-tich bodov
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM