OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Sirup z jakonu BIO: Výpredaj

Sirup z jakonu BIO: výpredaj
Výpredaj Dátum spotreby: 14.07.2017

Množstvo: 170g

Nová cena:4,36 € (131,35 Sk)
Pôvodná cena:7,27 € (219,02 Sk)

Skladom
v BIO obchode
Kusov:

  • Popis
  • Hodnotenie
  • Súvisiace produkty (1)
Nízkokalorický sirup na báze fruktooligosacharidov. Účinné probiotikum. Vhodné pre diabetikov.

Jakon (Smallanthus sonchifolius) bol na území prastarej ríše Inkov pestovaný odpradávna pre svoje sladké, chrumkavé a osviežujúce hľuzy. I dnes je bežnou súčasťou stravy nielen v krajinách Južnej Ameriky ale i napr. v Japonsku. Ide o nutrične veľmi zaujímavú rastlinu, ktorá môže obohatiť i náš jedálniček a byť prínosom pre naše zdravie.

Hľuzy jakonu sú bohatým zdrojom fruktooligosacharidov, preto chutnajú sladko. Oligosacharidy, na rozdiel od jednoduchších cukrov nevedia ľudský organizmus využiť, nezvyšujú teda hladinu krvného cukru, preto je jakon vynikajúcou potravinou pre redukčnú diétu i pre diabetikov. Oligosacharidy sú významným probiotikom, aktivujú bifidobaktérie, potlačujú hnilobné procesy a tvorbu toxínov v črevách a napravujú črevnú mikroflóru. Tým dochádza k zníženiu cholesterolu, úprave krvného tlaku a k zlepšeniu vstrebávania vitamínov a minerálov. Jakon obsahuje i polyfenoly, podobne ako napr. červené víno. Výskumy ukázali, že konzumácia polyfenolov je účinnou prevenciou civilizačných chorôb a dokonca spomaľuje aj stárnutie. Jakonové hľuzy sú tiež zdrojom antioxidantov, draslíka, vápnika, horčíka a mnoho ďalších, pre ľudské zdravie dôležitých stopových prvkov.

Sirup z jakonu sa vyrába odparovaním šťavy vylisovanej z jakonových hľúz. Odparovanie prebieha šetrne, pri teplote 40°C, takže nedochádza k degradácii enzýmov a látok prínosných pre ľudské zdravie.

Sirup má tmavo hnedú farbu, hustú konzistenciu a veľmi príjemnú chuť pripomínajúcu kvetový med alebo karamel s ľahko ovocným nádychom. V porovnaní s medom má o polovinu nižšiu kalorickú hodnotu a neprekysľuje organizmus. Dá sa použiť všade, kde bežne používame cukor, med alebo iné sladidlá.

Produkt pochádza z Peru a má certifikát BIO kvality a Kosher.


Zatiaľ sa k produktu nikto nevyjadril.
Možete tak urobiť Vy, budete prvá (prvý).
Sirup z jakonu BIO
Sirup z jakonu BIONízkokalorický sirup na báze fruktooligosacharidov. Účinné probiotikum. Vhodné pre diabetikov.

Jakon (Smallanthus sonchifolius) bol na území prastarej ríše Inkov pestovaný odpradávna pre svoje...
7,27 €  

Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM