OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Olivový olej panenský bio Ecoato 500 ml

Olivový olej panenský bio Ecoato 500 ml

Extra panenský olivový olej lisovaný za studena z ručne zbieraných olív vypestovaných drobnými farmármi, členmi združenia ECOATO.

Množstvo: 500 ml

Cena s DPH:13,80 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 75+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie
Olivový olej ECOATO má zlatistú farbu a výraznú, typickú chuť a vôňu. Je vynikajúci na šaláty a do pokrmov stredomorskej kuchyne. Môžeme na ňom i krátko smažiť (napr. zeleninu pri príprave omáčky na cestoviny).

Olivový olej vyniká vysokým obsahom mononenasýtených mastných kyselín, ktorým sa pripisuje preventívny účinok pri ochoreniach srdca. Okrem mononenasýtených tukov obsahuje olivový olej i vitamín E a ďalšie živiny.

Kvalita olivového oleje sa hodnotí podľa niekoľkých kritérií: kyslosti, vône, farby a chute. Dôležitý je tiež spôsob získavania oleja z olív. Tzv. extra panenský olivový olej (extra virgin) pochádza z prvého lisovania olív a má nízku kyslosť a jemnú vôňu. Získava sa len mechanickou cestou - lisovaním za studena - bez použitia akejkoľvek chemickej rafinácie. Kyslosť extra panenského olivového oleja, vyjadrená ako obsah kyseliny olejovej, nesmie presiahnuť 1 gram na 100 gramov oleja (1 %). Okrem tohoto kritéria musí olej prejsť testom skupiny degustérov hodnotiacich chuť a vôňi. Aby olej mohl mať označenie extra panenský, musí získať priemernú známku najmenej 6,5 bodov z 9 možných.

POUŽITIE: Odporúčame používať tento vysoko kvalitný olej v studenej kuchyni do šalátov, nátierok a zálievok a pre dochutenie polievok a pokrmov na konci varenia. Vhodný je však i na smaženie.

TIP: Vynikajúci ochutený olej získame opatrným zahriatím olivového oleja a pridaním pálivých papričiek alebo čerstvého korenia. Necháme niekoľko dní lúhovať a používáme na dochutenie pokrmov.

VÝŽIVOVÉ ÚDAJE NA 100 G:
Energetická hodnota 3700 kJ/900 kcal
Tuky 100 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 14,4 g
z toho mononenasýtené mastné kyseliny 75,7 g
z toho polynenasýtené mastné kyseliny 9,9 g
Sacharidy 0 g
z toho cukry 0 g
Vláknina 0 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0 g
Vitamín E 13,1 mg (109 % RHP) RHP - referenčná hodnota príjmu (predtým označovaná ako doporučená denná dávka)

Krajina pôvodu: Španielsko


Zdravotná indikácia: srdce
Výživové hľadisko: E vitamín
Superpotraviny: výrobky z olív
Zatiaľ sa k produktu nikto nevyjadril.
Možete tak urobiť Vy, budete prvá (prvý).
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM