OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Pšeno BIO

Pšeno BIO

Pšeno je dobre stráviteľné, výživné a nenáročné na prípravu.

Množstvo: 500 g

Cena s DPH:1,70 €

Na sklade
u dodávateľa !!! 
Tento tovar bežne neponúkame, ale vieme Vám ho zabezpečiť (na Vašu priamu objednávku). Prosím, rátajte s určitým minimálnym počtom objednaných kusov. Informujte na telefónnom čísle 032/6400400 (telefón, fax, odkazovač), alebo nám napíšte.


  • Popis
  • Hodnotenie (5)
Pšeno je dobre stráviteľné, výživné a veľmi chutné. Vzniká odstránením semenných šupiek z prosa.
Má priaznivý pomer bielkovín, tukov a sacharidov, blížiaci sa k ideálu. Je významnejším zdrojom minerálov a vitamínov ako ostatné obilniny a nutričnou hodnotou sa približuje ovsu nahému.
Varené pšeno má v kuchyni veľmi široké použitie. Podáva sa ako príloha k mäsitým jedlám, ako samostatné jedlo s rôznymi omáčkami, syrom, alebo dochutené makom, sezamom, jogurtom, ovocím a orieškami. Výborné ako závarka do polievok, knedlí, najrôznejších náplní, nátierok, kaší a placiek, šalátov, omáčok, pečiva a dezertov.
Pred varením je veľmi dôležité dokonale pšeno umyť. Je potrebné ho niekoľkokrát spariť vriacou vodou (2-3 krát). Nakoniec prepláchneme studenou vodou a necháme odkvapkať na site. Potom môžeme uvariť vo vode alebo v mlieku.
Na prípravu pšena ako prílohy použijeme 1,5 násobný objem tekutiny, v ktorom ho varíme asi 15 minút a necháme „dôjsť“ v zakrytom hrnci.
Pri varení na kašu zvýšime objem tekutiny na 3-4 násobok, u krémov až na 5-násobok. Pre zvýraznenie chuti môžeme pred varením pšeno nasucho opražiť na panvici.

Krajina pôvodu: Čína


Zdravotná indikácia: žalúdok prekyslenie obličky kvalita vlasov a nechtov
Výživové hľadisko: železo
Skúste tiež: anémia
Úplna pecka je pšeno :) ja ho zbožňujem a začala som ho používať ako náhradu za ryžu.... (keďže milujem rizoto :) ) a navyše som "obličkárka" a pšeno je prospešné aj na ne, keďže prečisťuje...proste mňam! :) a Krásne sviatky prajem :)
13. 12. 20145 z 5-tich bodov
Zboznujem pseno uvarene v mlieku s troskou medu a skorice. Do uvareneho si dam nakrajane horzno. Mnam! N.:)
03. 12. 20115 z 5-tich bodov
Ja to jem buď samé o sebe, alebo s nejakou strukovinou, či zeleninou... S ovocím by som to rozhodne nekombinoval. Ja to nezvyknem spariť. Ale umývam to dôkladne ( alebo začnem sparovať, ale len raz...nemám 10 minút času len na to, aby som to umýval sparením...to kde sme ? V lese ? ).
27. 08. 20084 z 5-tich bodov
Nemôžem si pomôcť ale neviem tomu vôbec prísť na chuť. Možno to zle pripravujem hm
31. 05. 20081 z 5-tich bodov
Pšeno je vyborne pripravujem ho podla navodu. Je chutne aj so slivkami a škoricou aj akopriloha ku zelenine či náhrada za ryžu.
01. 04. 20085 z 5-tich bodov
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM