OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Sezam nelúpaný bio 200g

Sezam nelúpaný bio 200g

Nelúpaný sezam bio v 200g balení.

Množstvo: 200 g

Cena s DPH:1,60 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 200+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie
Tieto kvalitné prírodné nelúpané sezamové semienka pochádzajú od prevereného dodávateľa a sú vhodné na varenie i priamu spotrebu.

Staré tamilské lékarské príslovie vraví: "Po sezame chudí silnejú a silní chudnú." Ženy starovekého Babylonu konzumovali sezamovú chalvu pre uchovanie krásy a mladosti, zatiaľ čo rímski vojaci jedli túto zmes medu a sezamových semienok pre dodanie sily a energie. Sezamové semená skutočne obsahujú celý rad dôležitých minerálov (vápnik a fosfor), veľmi cenné oleje, antioxidanty s protirakovinovými účinkami a fytosteroly spájané so znížením hladiny cholesterolu v krvi.

POUŽITIE: Prírodné sezamové semienko je veľmi všestranné. Je vynikajúce na pečive, v jogurtoch a müsli, na kašiach, v chlebe, v ázijských pokrmoch a marinádach na mäso. Výborne chutí ľahko opražené, spolu s tekvicovým semienkom slúži na prípravu zdravej dochucovacej zmesi GOMASIO (po jemnom opražení sa semienka potlčú v mažiari a zmes sa dochutí štipkou soli).

VÝŽIVOVÉ INFORMÁCIE:
100 g obsahuje v priemere:
- Energie 2547 kJ / 606 kcal
- Bílkoviny 18 g
- Sacharidy 23 g
- Tuky 50 g Tento sezam je pestovaný ekologicky a je nelúpaný.

Krajina pôvodu: Uganda


Alergény: Obsahuje sezam.

Zdravotná indikácia: osteoporóza osteoporóza nedostatok energie nedostatok energie menštruačné poruchy menštruačné poruchy kvalita vlasov a nechtov kvalita vlasov a nechtov
Výživové hľadisko: vápnik vápnik meď meď fosfor fosfor
Zatiaľ sa k produktu nikto nevyjadril.
Možete tak urobiť Vy, budete prvá (prvý).
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM