OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Pšeno BIO bio nebio

Pšeno BIO bio nebio

Množstvo: 500 g

Cena s DPH:2,10 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 200+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie
Pšeno je dobre stráviteľné, výživné a veľmi chutné. Vzniká odstránením semenných šupiek z prosa.
Má priaznivý pomer bielkovín, tukov a sacharidov, blížiaci sa k ideálu. Je významnejším zdrojom minerálov a vitamínov ako ostatné obilniny a nutričnou hodnotou sa približuje ovsu nahému.
Varené pšeno má v kuchyni veľmi široké použitie. Podáva sa ako príloha k mäsitým jedlám, ako samostatné jedlo s rôznymi omáčkami, syrom, alebo dochutené makom, sezamom, jogurtom, ovocím a orieškami. Výborné ako závarka do polievok, knedlí, najrôznejších náplní, nátierok, kaší a placiek, šalátov, omáčok, pečiva a dezertov.
Pred varením je veľmi dôležité dokonale pšeno umyť. Je potrebné ho niekoľkokrát spariť vriacou vodou (2-3 krát). Nakoniec prepláchneme studenou vodou a necháme odkvapkať na site. Potom môžeme uvariť vo vode alebo v mlieku.
Na prípravu pšena ako prílohy použijeme 1,5 násobný objem tekutiny, v ktorom ho varíme asi 15 minút a necháme „dôjsť“ v zakrytom hrnci.
Pri varení na kašu zvýšime objem tekutiny na 3-4 násobok, u krémov až na 5-násobok. Pre zvýraznenie chuti môžeme pred varením pšeno nasucho opražiť na panvici.

Krajina pôvodu: Ukrajina


Zdravotná indikácia: prekyslenie obličky kvalita vlasov a nechtov
Výživové hľadisko: železo
Zatiaľ sa k produktu nikto nevyjadril.
Možete tak urobiť Vy, budete prvá (prvý).
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM