OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

KELP - jemné morské riasy

KELP - jemné morské riasy

Riasy Kelp sú bohatým zdrojom minerálov a proteínov.

Množstvo: 100g

Cena s DPH:12,46 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 150+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie
Morské riasy KELP (Macrocystis Pyrifera) sú už viac ako 2000 rokov využívané ako dôležitý zdroj potravy. Poskytujú široké spektrum minerálov (napr. vápnik, jód, horčík) vo vysoko stráviteľnej forme. Kelp vo forme prášku je šetrne spracovaný. Táto neobyčajná morská riasa bola tradične používaná na liečbu porúch trávenia, ale taktiež môže byť využitá na obnovenie hormonálnej rovnováhy. Zohráva dôležitú úlohu v regulácii funkcií štítnej žľazy, a tak zvyšuje metabolizmus. Tým prispieva k znižovaniu nadbytočnej hmotnosti a taktiež napomáha predchádzať vzniku zápchy.

Nutričné vlastnosti - Kelp obsahuje až 70 rôznych minerálov a stopových prvkov, enzýmov, rastových hormónov, vitamínov a proteínov - viac minerálov a proteínov ako akákoľvek iná potrava. Obzvlášť je bohatý na vitamíny B, ktoré sú nevyhnutné pre metabolizmus tukov a bielkovín. Jód, v morskej riase Kelp, je prítomný vo forme, ktorá je pre organizmus ľahko využiteľná (bio-availability).

Morské riasy sú dokázateľne najbohatším zdrojom organických minerálov na planéte. Kelp je extrémne bohatý na jód, ktorý je nevyhnutný pre reguláciu štítnej žľazy a zdravý metabolizmus. Pozitívny vplyv jódu na organizmus sa prejavuje v znižovaní cholesterolu a hladiny tukov v krvi, zlepšení cirkulácie a v boji proti letargii.

Kľúčovou úlohou morských rias Kelp je ich schopnosť odstraňovať ťažké kovy z tela a to tým, že viažu toxíny v čreve. Kelp poskytuje ochranu pred rádioaktívnym žiarením, ktoré sa nachádza v našom životnom prostredí a ktoré môže viesť k predčasnému starnutiu. Už dlho sa traduje, že Kelp je výbornou "potravou" pre mozog a miechu a vďaka vysokému obsahu železa a vápnika je skutočne vynikajúcou " potravou" pre nervy.

Užívanie: Pridajte malú štipku do jedla alebo nápoja, alebo používajte ako náhradu soli. Výborne sa hodí k rybám, zelenine alebo paradajkovej šťave. Ak trpíte na ochorenie štítnej žľazy konzultujte užívanie so svojím lekárom.Upozornenie: Nekonzumujte tento produkt, ak ste alergický na jód. Neprekračujte množstvo 1 čajová lyžička týždenne.

Zloženie: 100% novozélandský sušený KELP

Krajina pôvodu: Nový Zéland

Celý proces spracovania je certifikovaný renomovaným certifikačným orgánom Soil Association (UK) a spĺňa podmienky trvalo udržateľného rozvoja.

Krajina pôvodu: Nový Zéland


Zdravotná indikácia: štítna žľaza mozog metabolizmus hormonálna nerovnováha detoxikácia organizmu cholesterol
Výživové hľadisko: železo vápnik jód B vitamín
Zatiaľ sa k produktu nikto nevyjadril.
Možete tak urobiť Vy, budete prvá (prvý).
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM