OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Ľan hnedý BIO Bionebio

Ľan hnedý BIO Bionebio

200 gramové balenie hnedého ľanu vypestovaného v Českej Republike.

Množstvo: 200g

Cena s DPH:1,50 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 300+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie
Celé ľanové semienko sa používa na posypanie chleba a pečiva. Mleté semienka môžu v recepte nahradiť vajíčka (namiesto 1 vajíčka použijeme 1 PL mletých semienok a 3 lyžice vody) alebo tuk (3 diely mletých semienok namiesto 1 dielu tuku).

Nutrične sú hodnotnejšie mleté semienka, ktoré naše telo dokáže dobre spracovať. Semienka si doma pomelieme napríklad na mlynčeku na mak či múku, ale vždy ho radšej po zomletí hneď spotrebujeme. Pomleté semienka totiž veľmi rýchlo zožlknú. Pokiaľ skutočne nemôžeme všetky pomleté semienka spotrebovať ihneď, tak je uchovávame v chladničke v dobre uzavretom obale a rýchlo spotrebujeme. Ľanové semienka namočené vo vode sú v ľudovej medicíne jemným prostriedkom proti zápche.

POUŽITIE: Používa sa do chleba, jogurtu a na posypanie pečiva, čerstvo pomleté do sladkého cesta, polievok, zeleninových zmesí a marinád na mäso.

VÝŽIVOVÉ INFORMÁCE: Ľanové semienka obsahujú cenné omega 3 esenciálne mastné kyseliny, vysoké množstvo vlákniny a srdcu prospešné lignany. 100 g obsahuje priemerne: Energie 566 kcal / 2353 kJ

Produkt ekologického kontrolovaného poľnohospodárstva
Krajina pôvodu: Česká republika


Zdravotná indikácia: zápcha hrubé črevo
Výživové hľadisko: vláknina Omega 3
Superpotraviny: ľanové semeno
Účinky: proti nádorom
Zatiaľ sa k produktu nikto nevyjadril.
Možete tak urobiť Vy, budete prvá (prvý).
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM