OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Pšenica špaldová BIO

Pšenica špaldová BIO

Pšenica špalda je prastará obilnina, ktorá má výnimočné zloženie i chuť.

Množstvo: 500 g

Cena s DPH:1,50 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 700+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie (4)
BIOMILA Pšenica špaldová. Pšenica špalda je prastará obilnina, ktorá má výnimočné zloženie i chuť.

Tento nešľachtený druh obilniny patrí medzi najstaršie kultúrne plodiny vôbec a vyznačuje sa rovnomerným obsahom kvalitných nutričných látok. Zrnká obaľuje dvojitá pleva, ktorá ich veľmi dobre chráni pred kontamináciou škodlivinami a chorobami. Po vylúpaní sa získa zrno bohaté na obsah draslíku, horčíku, fosforu i železa. Blahodarne tiež pôsobí ako zdroj niektorých vitamínov skupiny B. Má špeciálnu orieškovú príchuť. Vysoký obsah vlákniny podporuje trávenie a črevnú peristaltiku. Je vhodná do polievok, pomazánok, šalátov, kaší, ako príloha, alebo na nakličovanie. Pred prípravou je vhodné celé zrná namočiť na 12 hodín. Varí sa 30 minút do mäkka.

Obsahuje bielkoviny (17%), kvalitný tuk (2,5%) s vysokým podielom nenasýtených mastných kyselín, sacharidy (68%), vyšší obsah horčíka, vápnika, draslíka, fosforu a zinku, vitamíny B1, B2, PP a ďalšie.
Vysoký obsah vlákniny (8,8%) podporuje trávenie a črevnú peristaltiku.

V ľudovom liečiteľstve je špalda uznávaná ako najlepšia obilnina plná sily, s ľahšou stráviteľnosťou ako ostatné obilniny.
Výborná do polievok, omáčok, plniek, sekaných aj na nakličovanie.

Produkt slovenského ekologického poľnohospodárstva.


Alergény: Obsahuje lepok.

Zdravotná indikácia: trávenie
Výživové hľadisko: vláknina horčík draslík
Skúste tiež: výrobky zo špaldy
Moje doterajšie skúsenosti so špaldou sú tie najlepšie, je to skutočne zázračná potravina.
18. 06. 20135 z 5-tich bodov
Myslím, že tejto skvelej špaldovej pšenice sa nedá prejesť. MŇAM.
07. 04. 20095 z 5-tich bodov
špaldu jeme denne, potrpím si na celozrnné cestoviny a múku, milujeme špaldovú kávu, ktorá je vyrábaná v cz, len je tu dosť drahá. Nevadí. Bez špaldy nebudeme!
07. 12. 20085 z 5-tich bodov
Dobrý deň! Chcem napísať pozitívnu skúsenosť na Vašu špaldovú pšenicu.(bio)Na Bio strave som už nejaký ten čas a obzvlášť mi na jedálničku figuruje pšenica. Je to naozaj fantastická potravina a keď si ju doma ešte aj necháte naklíčiť,tak vitamíny a minerály sa Vám v jedle znásobujú mnohokrát.Konzumovať naklíčené semená je najlepší spôsob ako si udržať zdravie aj vo vysokom veku. Viem o čom hovorím.Moja babička má 92 rokov a jedáva naklíčené strukoviny a obiloviny už 40 rokov.Nemá vôbec sklerózu ani artritídu o infarkte alebo mozgovej porážke ani nehovoriac.Normálne pracuje v záhrade a jazdí ešte dokonca aj na bicykli.Viem, že mnohí si isto pomyslia,že má tuhý koreň ale pravdou je to že za jej výborné zdravie môžu práve naklíčené semená. V poslednej dobe Nám ale s babičkou nechutila klasická pšenica a tak sme si kúpili Bio pšenicu.Teraz máme pocit že je to to pravé orechové.Bio strukoviny a obiloviny môžem len vrele doporučiť.
02. 03. 20085 z 5-tich bodov
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM