OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Ryža natural Pro Bio guľatozrnná

Ryža natural Pro Bio guľatozrnná

Nahraďte bielu ryžu výživnou ryžou natural.

Množstvo: 500 g

Cena s DPH:2,05 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 200+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie
Ryža natural BIO guľatozrnná, známa tiež pod názvom mliečna. Je to prírodná, neobrúsená a neleštená ryža. Pripravuje sa z nej vyhlásené talianske rizoto.

Ryža je nazývaná chlebom Ázie. V jej krajinách sa jedáva každý deň. Jedlá z ryže sú veľmi obľúbené, ale napriek tomu je táto obilnina najmenej výživná, najmä ak je rafinovaná (bielená).
Obsahuje veľmi málo proteínov, žiadny lepok, preto je jednou z najcennejších potravín pre celiatikov. Nízky obsah proteínov v ryži vyriešime jej kombináciou so strukovinami. Všetky tuky, ktoré ryža obsahuje, sú obsiahnuté v klíčkoch a otrubách. Nakoľko obsahujú nenasýtené mastné kyseliny, predstavujú veľkú biologickú hodnotu. Celozrnná ryža obsahuje významné množstvo vitamínu B1 a E. Celozrnná ryža je najlepšia, lebo obsahuje okrem týchto vitamínov aj B2, B6, niacín a B1. Pred varením je dobré ju namočiť, aby bola mäkšia. Dobrú službu pri varení celozrnnej ryže urobí aj pár kvapiek citrónovej šťavy do vody, v ktorej ryžu varíme.
Ryža obsahuje veľmi málo sodíka, preto je užitočná pri vysokom krvnom tlaku a srdcových chorobách. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi a takisto hladinu kyseliny močovej (dna, artritída). Uľahčuje trávenie a mierne sťahuje, čím pomáha obnovovať črevnú sliznicu po kolitíde alebo gastronteritíde. Uvarená ryža by mala byť jednou z prvých pevných potravín po akýchkoľvek hnačkách.
Krajina pôvodu Taliansko


Zdravotná indikácia: žalúdok vredy cholesterol artritída
Výživové hľadisko: vláknina B vitamín
Zatiaľ sa k produktu nikto nevyjadril.
Možete tak urobiť Vy, budete prvá (prvý).
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM