OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Jačmeň nahý

Jačmeň nahý

Jačmeň siaty je nazývaný aj lekár civilizačných chorôb.

Množstvo: 500 g

Cena s DPH:1,70 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 700+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie (2)
Jačmeň siaty – lekár civilizačných chorôb. Patrí medzi najstaršie obilniny. V minulosti sa používal jačmeň na každodennú výživu, ale aj ako odvar namiesto materského mlieka alebo na posilnenie mužov pred zápasmi a vojenskými bitkami, pri rekonvalescencii a pre ľudí vyčerpaných úpornými chorobami.

Jačmenná výživa pôsobí veľmi priaznivo v prevencii závažných civilizačných ochorení. Kladné pôsobenie jačmeňa bolo dokázané v ovplyvňovaní vredových žalúdočných ochorení, v znížení výskytu kardiovaskulárnych chorôb, ako aj rakovinových ochorení. Jačmeň je výborným prostriedkom proti zápche. Výluh zo zelenej časti rastliny pôsobí posilňujúco pri záťažových situáciách.
Jačmenné zrno je zdrojom sacharidov a bielkovín. V menšej miere obsahuje tuky a ďalšie látky. Dôležitý je obsah vitamínov (hlavne skupiny B a E, kyseliny panthothenovej a listovej, biotínu) a minerálnych látok, obzvlášť kremičitanov. Chráni pred zápalmi kože, zabraňuje šediveniu vlasov. Rozpustná časť jačmennej vlákniny významne znižuje hladinu cholesterolu v krvi.
Zrno jačmeňa je vhodné na nakličovanie, ale aj tepelnú úpravu do polievok, nátierok, šalátov, na zapekanie, dusenie i ako príloha.

Krajina pôvodu: Česká republika


Alergény: Obsahuje lepok.

Zdravotná indikácia: žalúdok zápcha kvalita kože cholesterol
Účinky: zvyšuje odolnosť organizmu
Prikláňam sa k predchádzajúcemu názoru. Mám tie isté skúsenosti, dokonca už viacej krát, takže neviem, kde a ako mám vlastne získať naklíčený jačmeň, ktorý je obzvlášť zdravy a prospešný. Vždy mi skôr zhnije, splesnivie a zapácha, takže konzumácia je nemožná. Mám i doporučované misky a vôbec to nie je v tom, už som to skúšala nakličovať rôzne, ale zatiaľ veľmi neúspešne. Naozaj poraďte, čo mám robiť, pokiaľ si chcem klíčky a zelenú formu vypestovať sama. Ďakujem za odpoveď.
25. 10. 20101 z 5-tich bodov
Syn Ivan Petráš mi u Vás objednal bezplucjý ječmen, který jsem chtěla nakličovat. Delší dobu jsem ho sháněla a měla jsem velkou radost, že jste mu ho poslali. Ale jsem zklamaná, preotože ječmen neklíčí, ale kvasí /asi po 3 dnech nakličování/ a když ho nechám l - 2 dni déle, tak zapáchá, že se nedá použít. Četlqa jsem v literatúře, že příčina môže být v sušení příliš horkým vzduchem nebo jde o starý produkt. *** Mrzi nas, ze mate zlu skusenost. Sme aj prekvapeni, lebo ini zakaznici podobne problemy nemali. Urcite ste zvolili spravny postup (teplota, tma....) pri kliceni? Mozeme len odporucit keramicke misky na klicenie z nasej ponuky, s ktorymi sa klicenie dobre dari. Vas bio-obchod
09. 07. 20091 z 5-tich bodov
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM