OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Angelológia dejín 1

Angelológia dejín 1

Množstvo: 1 ks

Cena s DPH:50,00 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 20+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie (1)
Aj v humanitných vedách a dejinách existujú princípy a zákonitosti. V dejinách funguje 500-ročný rytmus. Periodicitu má na svedomí striedanie archanjelov, ktorých s presne vymedzenými kompetenciami a poslaním zosiela Stvoriteľ. Vo výpravnej knihe Angelológia dejín to tvrdí známy angelológ RNDr. Emil Páleš, CSc.. Anjeli sa tak po siedmich storočiach vracajú späť do vedy. V staroveku i stredoveku sa tvorilo pod vplyvom múz a vnuknutí a ešte v 13. storočí sa na univerzitách o anjeloch bežne vyučovalo. Až moderná veda prišla s tvrdením, že zjavenie je sebaklam, a teda neexistuje.

V starovekom Babylone uctievali ľudia sedem božstiev – inteligencií – ktoré v pravidelných časových intervaloch ovplyvňovali život človeka. Neskôr sa tieto božstvá premenovali na sedem archanjelov (Gabriel, Rafael, Anael, Michael, Samael, Zachariel a Orifiel), ktorí ovplyvňujú beh sveta. Zjednodušene povedané – pravidelne sa striedajú cykly maliarov, lekárov, básnikov, filozofov, bojovníkov, cestovateľov a geografov a historikov a dejepiscov. V dejinách sú dva kľúčové fenomény – synchronicita (viacero ľudí na rôznych miestach zeme má v určitom čase rovnaké alebo podobné vnuknutia) a periodicita (všetko sa vyvíja po špirále, opakuje sa vždy na vyššej kvalitatívnej úrovni, v obmenách). Rytmy platia aj v biografii jednotlivca (každých sedem rokov prichádza iný duchovný praobraz) rovnako ako v dejinách celej Zeme a prírody.

Slovania podľa Páleša ešte len majú zohrať svoju dejinnú úlohu. Čaká ich vedecká revolúcia v poznaní duchovnej prirodzenosti človeka. Pôjde o akúsi revolúciu morálno-psychologicko-nábožensko-mravnú a široká slovanská duša s prirodzenou túžbou po syntéze bude protipólom pretechnizovanému západnému svetu založenému na materiálnych výdobytkoch vedy a techniky. A toto hovorí o svojich poznatkoch sám autor:
Vo svete jestvuje rastúci trend spájať najmodernejšie výsledky vedy s najstaršími duchovnými tradíciami ľudstva a hľadať medzi nimi súvislosti. Ja som študoval matematiku, ale môj najväčší objav spočíva v znovuobjavení angelológie, čiže stredovekej náuky o anjeloch. To na prvý pohľad nepatrí do vedy, lenže mne sa podarilo angelológiu potvriť práve exaktnými metódami matematickej štatistiky.
Skúmal som početnosť výskytu géniov v dejinách (veľkých hudobných skladateľov, maliarov, básnikov, filozofov a podobne) a zistil som, že neprichádzajú náhodne, ale periodicky v určitých vlnách a rytmoch. To je už samo osebe prevratné zistenie; no ja som navyše ukázal, že tieto rytmy boli dokonca známe už v stredoveku. Jeden stredoveký opát, Johannes Trithemius, ich poznal, a vysvetľoval ich tým, že jestvuje sedem archanjelov, ktorí sa cyklicky striedajú ako duchovia času a inšpirujú veľké osobnosti. Archanjel Michael napríklad inšpiruje vo svojich obdobiach veľkých filozofov, Anael básnikov atď. Je fakt, že tieto rytmy jestvujú a musia mať nejakú príčinu. Tá sa však vymyká pochopeniu tzv. normálnej vedy. Vedci sú už z princípu skeptickí voči všetkému, aj voči menej odvážnym hypotézam. Nezávislé štúdie renomovaného amerického antropológa Kroebera a sociológa Sorokina však predbežne potvrdili moju teóriu, čo skeptikov zaskočilo. Aj Holanďania Verhulst a Onghena medzičasom ohlásilli objav analogický tomu môjmu.
Rozsah 480 strán, kriedový papier, ilustrované reprodukciami historických umeleckých diel a kresbami autora
V češtine


Tato kniha ma velmi oslovila, ale predtym som uz mal precitane casopisy SOPHIA, ktore kedysi E. Pales vydaval, takze uz mal ako autor u mna "meno". Je to kniha, ktora je pre mna velmi inspirujuca v mojom zivote. Mozem povedat, ze mi obrazne "neda spavat", je to najzaujimavejsia kniha, ktoru som ako dospely cital a vnimal vsetkymi zmyslami a ktora pohla mojim zivotom. Som velmi rad, ze aj prostrednictvom tejto www. a CEA sa k nej ludia mozu dostat. Dakujem. Rado.
04. 04. 20065 z 5-tich bodov
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM