OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Para orechy 100g BIO

Para orechy 100g BIO

Para orechy sú vďaka vysokému obsahu rastlinných bielkovín špeciálne vhodné pre vegetariánov.

Množstvo: 100g

Cena s DPH:3,15 €

Skladom
v BIO obchode
Kusov:
Predaných 700+ kusov

  • Popis
  • Hodnotenie (3)
Para orechy sú vyhľadávanou zložkou zdravej výživy pre svoj vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín, selénu, draslíka, fosforu a vitamínu B1. Medzi vegetariánmi sú cenené pre svoj vysoký obsah rastlinných bielkovín. Konzumáciou para orechov podporujeme zachovanie časti amazonského dažďového pralesa.

POUŽITIE: Pre priamu konzumáciu a do orieškových zmesí. .

Pestovanie para orechov je náročné na ručnú prácu. Zrelé orechy sa denne ručne zberajú. Pre ľahké rozlúsknutie sa rýchlo ošetria horúcou parou a potom namočia do studenej vody. Orechy sa lúskajú ručne, čo je väčšinou práca pre ženy. Po rozlúsknutí sa osušia, očistia a starostlivo preberú. Pre export sa balia vo vákuu.

Okrem vynikajúcej chute a nutričnej hodnoty existuje ešte jeden dôvod, prečo si čas od času dopriať para orechy. Para orechy sú semená až 40 metrov vysokého stromu, ktorý rastie len v ekosystéme tropického amazonského pralesa. Všetky predávané para orechy pochádzajú z divo rastúcich stromov. Dokedy sa budú zberať a predávať , dovtedy zostane časť amazonského tropického pralesa ušetrená vyrúbania!!! Ponúkané para orechy pochádzajú z fair trade projektu HAND IN HAND.

Krajina pôvodu: Bolívia


Zdravotná indikácia: mozog kvalita vlasov a nechtov depresia
Výživové hľadisko: selén
Cieľová skupina: pre vegetariánov
Prepacte, ale Vy pisete, ze obsahuje vela nasytenych mastnych kyselin, a v dalsom odkaze na internete som nasla, ze vid citacia... Para ořechy mají vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, selenu, draslíku, fosforu, vitaminu B1 a E. Obsahují také velké množství plnohodnotných bílkovin. Ako je to potom? *** Dakujeme za upozornenie na chybu - je opravena.
25. 11. 20111 z 5-tich bodov
V jednej relácii z rakúskej televízie som sa dozvedela, že jeden para-orech nám pokryje dennú potrebu selénu, toho prvku, ktorý je taký dôležitý pre náš organizmus. Preto mám vždy v chladničke para-orechy (skladujem ich tam, pretože podľa mojej skúsenosti zo všetkých orechov najskôr "zostarnú" a chytia zlú chuť) a každé ráno hneď po prebudení jeden zjem. Moji vnúčikovia nevolajú para-orechy inak ako "selén".
24. 10. 20084 z 5-tich bodov
Kedze sa teda nedaju vyslachtit ani pestovat, vsetky su potom BIO ;)
25. 10. 20064 z 5-tich bodov
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM