OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Huba Judášovo ucho

Huba Judášovo ucho

Huba výborná do exotickej kuchyne.

Množstvo: 100 g

Cena s DPH:3,05 €

Na sklade
u dodávateľa !!! 
Tento tovar bežne neponúkame, ale vieme Vám ho zabezpečiť (na Vašu priamu objednávku). Prosím, rátajte s určitým minimálnym počtom objednaných kusov. Informujte na telefónnom čísle 032/6400400 (telefón, fax, odkazovač), alebo nám napíšte.


  • Popis
  • Hodnotenie (4)
Judášovo ucho, po latinsky Hirneola auricula Judae alebo po slovensky Uchovec bazový je nepostrádateľná ingrediencia pre kuchyňu Ázie - tzv. čierna huba. Je známe pod mnohými názvami, napr. lesné ucho, snežná huba, morský rôsol alebo plátové želé. Je to vlastne sušená huba, ktorá po namočení do vody pripomína napučané ucho, z čoho dostala svoje meno. Nemá nijakú chuť a používa sa len na obohatenie pokrmu vlákninami. V sušenom stave vydrží aj niekoľko mesiacov.

Má chrumkavú a pevnú konzistenciu.
Využíva sa aj na vytváranie tmavých kontrastov v jedlách. Možno ho znovu ohrievať.

Krajina pôvodu: ČR


Cieľová skupina: exotická kuchyňa
Ak je táto huba tá istá, ako sa objavuje v čínskych reštauráciách (čierna až tmavohnedá, chrumkavo-gumená, bez chuti), tak musím povedať že mám na ňu parádnu alergickú reakciu... prestane mi tráviť, dostanem neovládateľný tras - ako zimnicu, zle sa mi dýcha, zvracanie, závrat a bolesti hlavy -dlho som nevedela, z čoho to je, nakoniec sme si všimli, že sa to objaví vždy po skonzumovaní jedál s obsahom tejto huby!
06. 06. 20113 z 5-tich bodov
Hubu Judášovo Ucho používam do jedla,ale som sa dočítala, že sa z nej vyrábajú kvapky, ktoré sa používajú pri liečení bercových vredov. Dostať ich kúpiť niekde v Bratislave. Vopred ďakujem za odpoveď. Janigová Anna-Čajovňa Lotos Vavra Šrobára 1524/6 Prevádzka Pánska ul.č.1 03401 Ružomberok IČO: 41422082 Ešte raz ďakujem.
06. 11. 20063 z 5-tich bodov
Moja mamka kupuje tuto hubu bezne v obchode a varila nam fantasticke polievky a omacky mozem len odporucit....
24. 03. 20065 z 5-tich bodov
Zaujímam sa o liečebný účinok pri dermatolog.ochorení-zápal-ochorenie predkolenia?Bercové vredy.Chronické ochorenie u muža sedemdesiatnika-mokvajúci stav- pretrvávajúci takmer počas celého roka akútne sa zhoršujúci prave v zimnom čase december,január .Prosím kontakt pre získanie prípravku v Bratislave.
28. 12. 20052 z 5-tich bodov
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM