OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Sója BIO 500g Rapunzel: Výpredaj

Sója BIO 500g Rapunzel: výpredaj
Výpredaj Dátum spotreby: 08.12.2023

Množstvo: 500 g

Nová cena:2,10 € (63,26 Sk)
Pôvodná cena:3,00 € (90,38 Sk)

Skladom
v BIO obchode
Kusov:

  • Popis
  • Hodnotenie
Sójové bôby sú pravdepodobne najbohatšou zásobárňou proteínov, vitamínov a minerálov, aká existuje, no obsahujú aj cenné fytochemikálie.
Majú neobyčajnú schopnosť uživiť a ochrániť pred chorobami.

Sója je najväčší prírodný zdroj proteínov. Jej proteíny spĺňajú požiadavky tela na aminokyseliny v každom veku človeka. Ich biologická hodnota je porovnateľná s tými v mäse.

Tuk zo sóje obsahuje prevažne nenasýtené mastneé kyseliny a tak pomáha znižovať hladinu cholesterolu.
Sója obsahuje veľmi málo škrobu, preto ju dobre znášajú aj diabetici.

Sto gramov sóje dodá polovicu dennej potreby vitamínov B1 a B2 a 20 % vitamínu B6 a E. Sója ponúka veľké množstvo minerálov. Obsahuje veľké množstvo železa, fosforu, draslíka a horčíka. Má aj dostatok vápnika. Jej najväčšou výhodou je, že neobsahuje takmer žiaden sodík, ktorý spôsobuje zadržiavanie tekutiny tkanivom. Takisto je dobrým zdrojom medi, zinku a mangánu.

Vďaka izoflavónom (rastlinným estrogénom), obsiahnutým v sóji, pomáha udržiavať hormonálnu rovnováhu, z čoho vyplýva pomoc pri regulácii menštruačného cyklu aj pri zmiernení nepríjemných prejavov menopauzy. Japonský slovník napríklad vôbec neobsahuje termín, ktorý by vystihoval výraz „návaly tepla“. Takisto pomáha predchádzať rakovine prsníka.
Prírodný estrogén pomáha aj mužom: znižuje riziko rakoviny prostaty, riziko infarktu, artériosklerózy, trombózy, mŕtvice a väčšiny civilizačných chorôb.

Krajina pôvodu: Nemecko


Zatiaľ sa k produktu nikto nevyjadril.
Možete tak urobiť Vy, budete prvá (prvý).
Máte otázku k tomuto produktu? Spýtajte sa nášho predavača!
Zaujal Vás tento produkt? Prináša Vám úžitok? Odporučte ho svojim priateľom!
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM