OBCHOD
 
MÔJ ÚČET
 
OBSAH KOŠÍKA
 
POKLADŇA
 
VŠETKO O NÁKUPE
 
 

Konvenčné poľnohospodárstvo

"Konvenčné poľnohospodárstvo" je intenzívna poľnohospodárska veľkovýroba, ktorej cieľom je zvýšiť poľnohospodárske výnosy a zlacniť poľnohospodársku produkciu.

Zelená revolúcia, chemické hnojivá, postreky, mechanizácia, meliorácia a sceľovanie pozemkov priniesli síce závratné zvyšovanie produkcie. Žiaľ, je to iba krátkozraký pohľad na vec.

Výsledkom je:
  • nadbytok lacných potravín s obsahom dusičnanom a zvyškami pesticídov,
  • zdevastované životné prostredie (vyčerpaná a zerodovaná pôda, množstvo rastlinných a živočíšnych druhov prišlo o svoje domovy, znečistené rieky aj pitná voda)
  • a vyľudňovanie vidieka.

Dnes navyše čelíme hrozbe geneticky manipulovaných organizmov, ktoré sú typickým príkladom ako sa človek zahráva s prírodou, pričom nevie zodpovedne posúdiť dopady na životné prostredie a zdravie ľudí.


Protikladom je ekologické poľnohospodárstvo, ktoré sa v mnohých krajinách (Dánsko, Švédsko, Rakúsko, ale aj Česká republika či Maďarsko) rýchlo rozvíja a dostáva sa mu aj výraznej podpory zo strany štátu.
Richard Medal - U malého princa,  Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín,  email: obchod@bio-obchod.sk,  tel./fax: +421-32-6400400,  mobil: 0915 753 091
BIO obchod.sk - Webdesign - FADAM